Twój koszyk jest pusty

Prezent na Dzień Nauczyciela - co podarować ulubionemu nauczycielowi?

2021-10-05
Prezent na Dzień Nauczyciela - co podarować ulubionemu nauczycielowi?

Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej przypada w Polsce 14 października. Dzień ten został ustanowiony na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela, który znamy i obchodzimy zaczął funkcjonować od 1972 roku. Wbrew pozorom nie jest to święto obchodzone wyłącznie w naszym kraju. W 1994 UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Nauczyciela 5 października. Zgodnie z tą datą, święto celebruje szkolnictwo wyższe

W Polsce Dzień Nauczyciela jest uroczystym dniem zarówno dla nauczycieli i uczniów. Co prawda nie jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, ale nie są one przeprowadzane w sposób codzienny. Często z tej okazji lekcje są skrócone, nauczyciele nie pytają i nie robią sprawdzianów - jednym słowem zajęcia odbywają się bardziej “na luzie”. Obowiązkowa jest także uroczysta akademia z tej okazji, przygotowana przez uczniów. 

Zgodnie ze zwyczajem, tego dnia uczniowie wręczają upominki swoim nauczycielom i wychowawcom. W zależności od organizacji, jest to prezent zbiorowy od całej klasy lub indywidualny od pojedynczych uczniów. Co wybrać na prezent z okazji Dnia Nauczyciela?

Prezent na Dzień Nauczyciela - od całej klasy

O formie prezentu na Dzień Nauczyciela decydują rodzice. Są oni zrzeszeni do rady rodziców, lub po prostu organizują się we własnym zakresie. Dość powszechnym zwyczajem jest wybór jednego prezentu dla nauczyciela - wychowawcy od całej klasy. Dzięki temu, że składają się na niego wszyscy uczniowie wg. ustalonej wcześniej kwoty, można pozwolić sobie na trochę bardziej prestiżowy i droższy prezent. 

Doskonałym wyborem jest wręczenie pióra wiecznego dobrej marki, takiej jak Parker lub Waterman. Wspaniale jeśli zostanie na nim umieszczony osobisty grawerunek od uczniów lub dedykacja wewnątrz etui podarunkowego. To elegancki i praktyczny prezent, który z pewnością zostanie wykorzystany przez nauczyciela oraz upamiętni klasę. Prezent o podobnym charakterze, to zestaw prezentowy, w którego skład wchodzi oryginalny długopis Parker z grawerem i czekoladki z personalizowaną owijką. Każdemu nauczycielowi przyda się również notes z długopisem, ozdobiony indywidualnym nadrukiem. 

Świetnym pomysłem na prezent od całej klasy jest obraz na płótnie, na którym można umieścić zdjęcia wszystkich uczniów. To wspaniała pamiątka, która ozdobi ścianę klasy. Do takiego obrazu miło będzie wrócić po latach, szczególnie już po odejściu danego  rocznika. 

Ciekawym sposobem na wyróżnienie ulubionego nauczyciela czy wychowawcy jest wręczenie mu statuetki, będącej zwieńczeniem jego pracy i wkładu w życie uczniów. Statuetka ma znaczenie prestiżowe. Można na niej umieścić osobiste słowa uznania. Z pewnością będzie to dla nauczyciela wyjątkowe wyróżnienie, na które znajdzie honorowe miejsce. 

Kolejną elegancką i praktyczną propozycją prezentu dla nauczyciela jest zakładka do książki. Wybór jest duży. Wykonane ze srebra, ozdobione pięknymi motywami, tematycznymi figurkami czy kryształami Swarovskiego, z możliwością wykonania indywidualnego grawerunku. 

Prezent dla nauczyciela - podarunek indywidualny

Na tego typu formę prezentu decydują się uczniowie pragnący uhonorować swojego ulubionego nauczyciela, którego wyjątkowo lubią, cenią lub chcą mu podziękować za jakieś szczególne zasługi. W tej sytuacji wielkość prezentu jest uzależniona od osobistych możliwości ucznia. Nie powinien być to podarunek nadwyrężający jego kieszeń. Z tego względu prezent powinien mieć charakter symboliczny. 

Dobrym pomysłem będzie czekolada z personalizowaną owijką na Dzień Nauczyciela. Breloczek do kluczy z grawerem i np. z koniczynką na szczęście, na którym zmieści się niewielki cytat. Jeżeli relacja uczniów z nauczycielem jest przyjacielska, prezent może przybrać lekko zabawną formę. Może to być np. świetnej jakości kubek termiczny z wygrawerowanym zabawnym tekstem np.“ Spokojnie dziś nie będę pytać”.

Wiele innych propozycji prezentów na Dzień Nauczyciela 

W naszym sklepie znajduje się szeroki asortyment prezentów na Dzień Nauczyciela. Można zakupić je pojedynczo, zdecydować się na przygotowane zestawy lub skompletować swój własny z kilku wybranych produktów. Wszystko zależy od Państwa osobistych preferencji i potrzeb.  Większość produktów jesteśmy w stanie ozdobić zaprojektowanym przez Państwa grawerunkiem lub nadrukiem. Takie personalizowane prezenty zawsze zyskują niepowtarzalny charakter i uznanie obdarowanych osób, stając się cennymi pamiątkami. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości służymy pomocą.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel