Twój koszyk jest pusty

Pióro kulkowe czy wieczne? Które wybrać?

2019-12-20
Pióro kulkowe czy wieczne? Które wybrać?

Wybór między piórem kulkowym a wiecznym, jest prawie tym samym, co wybór między zegarkiem elektronicznym a tradycyjnym - kiedy dla innych nie ma specjalnej różnicy, dla miłośników klasyki istnienie nowocześniejszych rozwiązań jest nie do pomyślenia. Pióro wieczne to prestiż, to przyjemność i miłość do tego, co tradycyjne. Kulkowe to rozwiązanie praktyczne, szybkie i tańsze. Pióro kulkowe czy wieczne? Które wybrać? Wszystko zależy od sytuacji - postaramy się podpowiedzieć najlepszy wybór.

 

Czym różni się pióro kulkowe od wiecznego?

 

Pióro wieczne podobne jest do kulkowego tylko wyglądem - i to i tak tylko do czasu, kiedy nie zdejmiemy skuwki. Kiedy wieczne pióro składa się z eleganckiej stalówki, która może mieć różny rozmiar, zdobienia i kształt. Końcówka pióra kulkowego nie różni się niczym od zwykłego długopisu. Jest to bowiem taki sam mechanizm.

 

Pióro kulkowe czy wieczne - wybór najlepszy dla Ciebie

 

Szukasz atrakcyjnego długopisu

 

Potrzebujesz po prostu eleganckiego długopisu do teczki firmowej, na biurko, do podpisywania dokumentów? Pióro kulkowe będzie idealne - nie jest drogie, ma piękny i elegancki wygląd, a do tego nie wymaga od Ciebie zupełnie niczego więcej, niż zwykły długopis.

 

Szukasz pomysłu na prezent

 

Szukasz dobrego pomysłu na prezent dla przedsiębiorcy, kontrahenta, klienta, pisarza czy nauczyciela? W takim wypadku najlepszym wyborem będzie klasyczne pióro wieczne, które jest produktem droższym i prestiżowym. Atrakcyjne opakowanie i możliwość grawerowania to dodatkowe plusy, które przemawiają za wyborem klasycznego pióra wiecznego na prezent.

 

Uwielbiasz pisać i chcesz spróbować czegoś wyjątkowego

 

Nie ma co ukrywać - tradycyjne pióro wieczne to gratka dla osób, które lubią pisać. Ma swoją historię, fantastyczny wygląd i tę kreskę, w której po prostu się zakochujemy. Pisanie nim jest wymagające. Precyzja ruchów, odpowiedni nacisk - to bajka dla osób, które potrafią docenić jego magię. I dla takich właśnie polecamy rozpoczęcie przygody z wiecznym piórem.

 

Jesteś artystą

 

Malujesz obrazy, tworzysz autorskie, artystyczne produkty, które ręcznie podpisujesz? W takim wypadku pióro wieczne będzie idealne - żaden artysta nie chce podpisywać swoich prac długopisem. W tym wypadku ważny jest wybór nie tylko odpowiedniego pióra, ale przede wszystkim atramentu: wodoodpornego i odpornego na światło. Takiego, który przetrwa lata!

 

Szukasz pióra do nauki pisania dla dziecka

 

Jeszcze całkiem niedawno wieczne pióro było na wyposażeniu każdego ucznia, który uczył się pisać. Dziś, niestety, odchodzi się od tej tradycji. Jeśli chcesz do niej wrócić lub podarować prezent dziecku (np. na komunię) najlepszym wyborem będzie oczywiście wieczne pióro. Na rynku nie brakuje produktów, które przeznaczone są dla dzieci.

 

Chcesz pisać piórem wiecznym, ale boisz się…

 

…kleksów, rozmazywania, pisania jednego wyrazu na minutę, wchodzenia w reakcję z farbami, które używasz. Warto jednak zaznaczyć, że wybór w tej kwestii nie ogranicza się do kwestii pióro kulkowe czy wieczne - ważny jest tutaj przede wszystkim wybór odpowiedniego do naszych potrzeb atramentu, który rozwiąże powyższe problemy z pisaniem.

 

Nie chcesz wydać zbyt dużo

 

Nie ma co ukrywać - pióra wieczne z okazji choćby swojej budowy czy prestiżu są dużo droższe od piór kulkowych. Pióra kulkowe to koszt zazwyczaj zaczynający się od kilkudziesięciu do nawet 200 zł. Dobrej jakości wieczne pióra zaczynają się od cen w okolicy 200 zł, a nierzadko kończą się nawet na kilku tysiącach. Do tego dochodzi oczywiście koszt zakupu atramentu.

 

Potrzebujesz pióra, które jest mobilne

 

Podobają Ci się wieczne pióra, ale noszenie wszędzie ze sobą atramentu Cię przeraża? Nie musisz rezygnować z zakupu wiecznego pióra - wystarczy, że zamiast klasycznego atramentu w szklanym pojemniku wybierzesz proste naboje z atramentem. Nie zajmują dużo miejsca, a do tego w razie wyczerpania można je szybko i łatwo zmienić - i to bez brudzenia rąk!

 

Wieczne pióro to księżniczka, która ma swoje kaprysy - wiekopomna tradycja, przepiękny wygląd i charakterystyczna linia jednak nigdy nie odbiorą jej uroku. Pióro kulkowe to nowoczesne, praktyczne rozwiązanie, które ucieszy każdego, kto ceni pragmatyzm. W tym wypadku nie ma dobrego wyboru - każdy jest uzależniony od naszych potrzeb, sytuacji, umiejętności lub zasobności portfela.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel