Twój koszyk jest pusty

Jaki prezent wybrać na zakończenie roku dla nauczyciela lub wychowawcy?

2019-05-17
Jaki prezent wybrać na zakończenie roku dla nauczyciela lub wychowawcy?

Zakończenie roku szkolnego to okazja nie tylko do odebrania świadectw i wyróżnień, ale też do podziękowania nauczycielom oraz wychowawcom za trudy minionego roku, za wsparcie i cierpliwość w codziennej pracy szkolnej. Okoliczności te często skłaniają do zakupu różnego typu upominków. Jaki prezent wybrać dla nauczyciela na koniec roku szkolnego? Co podarować wychowawcy?

Jak wybrać upominek dla nauczyciela lub wychowawcy?

Zanim zaczniemy przeglądać setki ofert z trafionymi i wyjątkowymi upominkami dla nauczycieli i wychowawców, warto zorientować się w kilku kwestiach:

 • Jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup? Najczęściej na upominek dla nauczyciela lub wychowawcy składa się cała klasa albo zdecydowana większość uczniów. W sporadycznych przypadkach upominki są kupowane indywidualnie. Warto jednak od razu oszacować dostępną pulę pieniędzy, a szczególnie wówczas, gdy odpowiadamy za zakup prezentu w imieniu całej grupy.
 • Jakiego typu prezent może sprawić radość nauczycielowi, nauczycielce, wychowawcy lub wychowawczyni? Jeśli dobrze znamy osobę, dla której kupujemy prezent, wybór powinien być łatwy, ale często okazuje się, że tak naprawdę nie wiemy za wiele o wychowawcach i nauczycielach. W takiej sytuacji najbezpieczniejszym wyborem będą prezenty o uniwersalnym i ponadczasowym charakterze, co jednak wcale nie oznacza, że musimy ograniczać się do zakupu kwiatów i czekoladek. Garść pomysłów na trafione upominki dla nauczycieli i wychowawców prezentujemy poniżej.

Pomysły na prezent dla nauczyciela lub nauczycielki

W wielu szkołach zwykło się wręczać na zakończenie roku różnego typu upominki dla szczególnie cenionych nauczycieli i nauczycielek. To miły zwyczaj, który nie wiąże się z przesadnie wygórowanymi kosztami, a pozwala docenić pracę pedagogów oraz podkreślić wdzięczność uczniów za trud, jaki nauczyciele włożyli w ich edukację. Oto kilka świetnych pomysłów na upominek dla nauczyciela lub nauczycielki:

1. Wieczne pióro w efektownym etui

Pisanie wiecznym piórem jest nie tylko eleganckie i stylowe, ale też bardzo wygodne. Wieczne pióro z grawerem, w eleganckim opakowaniu, będzie idealnym wyborem na upominek zarówno dla nauczyciela, jak i nauczycielki. Oto pióra wieczne, które są szczególnie rekomendowane na tę okazję:

 • Waterman Pióro wieczne Allure Czerwone CT Grawer – bardzo oryginalna pióro wieczne w kolorze intensywnej czerwieni. Perfekcyjnie leży w dłoni, jest wygodne w użytkowaniu zarówno dla osoby praworęcznej, jak i leworęcznej. W cenę pióra wiecznego Waterman Allure wliczony jest również pamiątkowy grawer oraz efektowne opakowanie z dedykacją.

  https://pioro.co/product-pol-6039-Waterman-Pioro-wieczne-Allure-Czerwone-CT-Grawer.html

 • Waterman Graduate CT Pióro wieczne + Etui Grawer – kolejne wieczne pióro marki Waterman, które nie kosztuje wiele, a prezentuje się niezwykle szykownie i stylowo. Jego neutralna kolorystyka sprawia, że jest to pióro o ponadczasowym charakterze. Będzie idealnym wyborem na prezent z okazji zakończenia roku szkolnego. W cenę wiecznego pióra Waterman Graduate jest wliczony grawer oraz ekskluzywne etui.

  https://pioro.co/product-pol-5564-Waterman-Graduate-CT-Pioro-wieczne-Etui-Grawer.html

 • Pióro wieczne Parker IM czarny GT Grawer i Dedykacja – przepiękne, klasyczne pióro cenionej marki Parker. Czarno-złota kolorystyka nadaje mu ekskluzywny charakter, a platerowane złotem elementy sprawiają, że jest to upominek cenny i bardzo szykowny. W cenę pióra wiecznego Parker IM GT wliczony jest zarówno grawer na piórze, jak również efektowne opakowanie wraz z dedykacją.

  https://pioro.co/product-pol-5877-Pioro-wieczne-Parker-IM-czarny-GT-Grawer-i-Dedykacja.html

2. Elegancki długopis z grawerem

Wśród nauczycieli i nauczycielek nie brak osób, które są przywiązane do pisania długopisem. W tym wypadku kupno pióra wiecznego na prezent mija się z celem. O wiele lepszym wyborem będzie elegancki długopis z grawerem, na którym można będzie zamieścić inicjały, nazwisko, tytuł naukowy nauczyciela lub innego typu treść.

3. Pióro kulkowe

Pisanie piórem kulkowym jest bardzo wygodne. Każdy nauczyciel powinien dysponować eleganckimi i niezawodnymi przyborami do pisania, które nie robią kleksów i nie zacinają się. Te kryteria spełniają nie tylko wieczne pióra i markowe długopisy, ale też pióra kulkowe Parker, Waterman oraz innych marek.

Pomysły na prezent dla wychowawcy lub wychowawczyni

O ile upominkiem dla nauczyciela lub nauczycielki może być symboliczny drobiazg, o tyle wychowawcy zasługują na nieco bardziej okazały podarunek. W tej roli doskonale sprawdzą się także różnorodne przybory do pisania, ale nieco bardziej ekskluzywne oraz oferowane w zestawach. Oto garść pomysłów na wyjątkowe prezenty dla wychowawców:

 • Zestaw Waterman Pióro + Długopis Allure Czarne CT Grawer – niezwykle elegancki i ponadczasowy zestaw prezentowy, który doskonale sprawdzi się w roli upominku dla wychowawcy lub wychowawczyni. W skład zestawu wchodzi Pióro wieczne oraz długopis Waterman. Całość zapakowana jest w efektowne pudełeczko. Grawer można umieścić na piórze oraz na długopisie, a na pudełeczku znajduje się przestrzeń na indywidualnie zaprojektowaną dedykację.

  https://pioro.co/product-pol-6033-Zestaw-Waterman-Pioro-Dlugopis-Allure-Czarne-CT-Grawer.html

 • Zestaw Długopis + Ołówek Jotter Parker Royal CT + Etui Grawer – nieco tańszy, ale bardzo efektowny i stylowy zestaw, który można kupić na zakończenie roku dla wychowawcy lub wychowawczyni. W komplecie znajdziemy długopis oraz ołówek marki Parker. Całość zapakowana jest w estetyczne, subtelne etui. Na przyborach można umieścić również pamiątkowy grawer.

  https://pioro.co/product-pol-5952-Zestaw-Dlugopis-Olowek-Jotter-Parker-Royal-CT-Etui-Grawer.html

 • Zestaw Parker Sonnet GT Pióro + Długopis Stainless Steel w drewnianym pudełku Grawer – jeśli dysponujemy nieco większą kwotą na zakup upominku na zakończenie roku, warto zainteresować się ekskluzywnym zestawem Parker w drewnianym pudełku. W komplecie znajdziemy wieczne pióro Sonnet oraz długopis w klasycznej, srebrzysto-złotej kolorystyce. W cenę produktu wliczony jest również grawer na przyborach do pisania oraz dedykacja wewnątrz pudełeczka.

  https://pioro.co/product-pol-8003-Zestaw-Parker-Sonnet-GT-Pioro-Dlugopis-Stainless-Steel-w-drewnianym-pudelku-Grawer.html

Wybierając upominek dla nauczycieli lub wychowawców, warto zdecydować się na prezenty personalizowane. To właśnie one stanowią najlepszą pamiątkę. Na długopisie lub piórze można wygrawerować imię i nazwisko nauczyciela albo dedykację w stylu „Dla najlepszej wychowawczyni”, a na etui lub pudełeczku można, na ogół, umieścić tabliczkę ze sporą ilością miejsca na dedykację od całej klasy.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel