Twój koszyk jest pusty

Jak pisać piórem wiecznym?

2020-03-25
Jak pisać piórem wiecznym?

Pióro wieczne ma całe mnóstwo zalet, a przez to rzesze fanów na całym świecie. Temu narzędziu do pisania nie można odmówić stylu i elegancji. Pióro wieczne było nawet przedmiotem badań naukowców. Dowiedli oni, że pisanie odręczne ma zbawienny wpływ na mózg człowieka - aktywuje w nim obszary odpowiedzialne między innymi za kreatywność. Pora zajrzeć do naszego sklepu internetowego i wybrać odpowiedni model dla siebie. Jednak najpierw warto dowiedzieć się coś więcej o piórach i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy wiesz jak prawidłowo pisać tym przyrządem?

Pióro wieczne - zalety

Pióro wieczne wróciło do łask kilka lat temu. Zaczęli po nie sięgać nie tylko tradycjonaliści, ale również urzędnicy, nauczyciele i dzieci. Oryginalny design, solidne stalówki, stylowe opakowanie - te wszystkie elementy sprawiają, że pióro wieczne jest synonimem klasy i elegancji. Pisanie nim kształtuje charakter pisma, dlatego tak bardzo polecane jest przede wszystkim najmłodszym. Poza tym pióro wieczne jest o wiele trwalsze niż długopis. Na rynku znajdziesz obecnie różne modele od znanych producentów - liderów na światowym rynku piśmienniczym. Oczywiście zakup dobrego pióra wiecznego jest z reguły większym wydatkiem niż wybór standardowego długopisu lub pióra kulkowego. Jeżeli jednak potraktujesz to jako inwestycję w naukę pięknego pisania, na pewno nie pożałujesz.

Piękne pismo, idealne pióro do pisania

Piórem wiecznym pisze się łatwo i przyjemnie, jednak wymaga to pewnej wprawy. Zdolność posługiwania się tym wyjątkowym narzędziem trzeba po prostu wyćwiczyć. Pisanie piórem wiecznym wymusza odpowiednie ułożenie dłoni i palców, co z kolei wpływa na wypracowanie płynności ruchów. Nie bez znaczenia jest więc kształt pióra oraz stalówka. Stalówka jest sercem pióra i to ona odpowiada za przenoszenie atramentu na papier. Nie można zbyt mocno przyciskać jej do kartki, stalówka powinna płynnie sunąć po papierze. Kształt pióra należy dopasować do dłoni. W sklepach z artykułami piśmienniczymi znajdziesz na przykład specjalne modele dla dzieci, które posiadają wgłębienia ułatwiające trzymanie pióra. Na rynku dostępne są także specjalnie zaprojektowane pióra wieczne dla leworęcznych. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na stalówkę. Każda stalówka dostępna na rynku europejskim, ma swoje oznaczenie. Najpopularniejsze z nich to: EF (extra fine - bardzo cienka), F (fine - cienka), M (medium - średnia), B (board - gruba). Stalówkę należy dopasować do swoich upodobań. Na początku przygody z pisaniem piórem wiecznym warto stawiać na szersze stalówki, a potem stopniowo zmniejszać ich grubość.

Nauka kaligrafii, ćwiczenia dla początkujących

Kaligrafia to sztuka, która powoli wraca do łask. Nie ma jej już w szkole, za to miłośnicy pięknego pisania przenieśli ją do Internetu. W sieci znajdziesz mnóstwo poradników uczących, jak pięknie pisać. Początkującym wystarczy do tego ulubione pióro, gładka kartka papieru i wybrany tutorial. Ćwiczenia dotyczą kształtu liter, kąta ich nachylenia i tworzenia kresek o różnej grubości. Zaawansowani będą kupować specjalne zestawy do kaligrafii - zeszyty z wyjątkowym papierem, specjalny tusz do kaligrafowania oraz elastyczną stalówkę, która zapewni piękny kształt liter. Kaligrafia to piękna sztuka, dzięki której można ozdobić zaproszenia, kartki, zakładki, plakaty i inne materiały reklamowe. Na co dzień, do standardowych zapisków, należy wybrać model, które dobrze leży w dłoni i nie wymaga nacisku podczas pisania.

Oferta sklepu internetowego Alepióro

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką ofertę piór wiecznych od najlepszych producentów, między innymi marek Parker i Waterman. Z łatwością znajdziesz coś dla siebie. Przypominamy, że pióro wieczne to również świetny pomysł na prezent. Niebanalny design i stylowe opakowanie zachwycą każdego miłośnika klasyki i elegancji. Pióro możesz podarować swojemu dziecku, dziadkowi, nauczycielowi lub szefowi. Taki upominek to nie tylko praktyczny prezent, ale również wspaniała pamiątka.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel