Twój koszyk jest pusty

Jak pisać piórem wiecznym?

2020-02-21
Jak pisać piórem wiecznym?

Mogłoby się wydawać, że w dobie tabletów i laptopów mało kto tworzy odręczne zapiski na papierze. Nic bardziej mylnego! Pisanie odręczne aktywuje w mózgu neurony odpowiedzialne za kreatywność. Coraz częściej dużą wagę przywiązujemy do tego, jak i czym piszemy. Dbamy o jakość papieru i odpowiedni przyrząd do pisania. Pióro wieczne od lat kojarzy się ze stylem i elegancją. Zapiski tworzone piórem są zazwyczaj bardziej staranne niż te wykonane długopisem. Pióro skrywa jednak wiele tajemnic.

Zalety pióra wiecznego

Miłośnicy piór wiecznych zapewne wymienią mnóstwo korzyści płynących z ich użytkowania. Te przyrządy do pisania mają duszę i nierzadko są luksusowymi, pięknymi przedmiotami. Wyglądają elegancko i dobrze trzyma się je w dłoni. Zużyty długopis szybko trafia do kosza, tymczasem o pióra dbamy i nierzadko mamy do nich spory sentyment. Odpowiednio użytkowane pióro wieczne może służyć przez lata i przechodzić z pokolenia na pokolenie. Na rynku piśmienniczym dostępne są obecnie różne rodzaje piór i atramentów. Z łatwością możesz dopasować je do swoich upodobań. Ten przyrząd do pisania to również idealny pomysł na stylowy upominek, zarówno dla ukochanej osoby, jak i dla wszystkich tych, których darzymy wyjątkowym szacunkiem. Co więcej, pisanie piórem jest eko. Plastikowe długopisy szybko się zużywają i nie mają żadnej wartości. Tymczasem dobrej jakości pióro, wykonane z najlepszych materiałów, to bardzo dobra inwestycja również dla środowiska naturalnego.

Jak prawidłowo pisać piórem wiecznym?

Piórem wiecznym z reguły pisze się ładniej, łatwiej i dłużej niż długopisem. Jak robić to właściwie? Na pewno będzie to wymagało nabrania wprawy. Aby na co dzień pisać piórem, trzeba je poznać i polubić. Na początku sprawdź, czy dobrze leży w dłoni, nie drapie papieru i czy atrament wypływa z niego prawidłowo. Jeśli pióro wieczne długo leżało w szufladzie, najpierw należy je rozpisać na osobnej kartce. Narysuj kółka, kreski, sprawdź siłę nacisku. Możesz również testować różne rodzaje atramentu i papieru. Gdy już złapiesz odpowiedni styl pisania piórem, będzie Ci to sprawiało niebywałą przyjemność. Najważniejsza zasada obowiązująca podczas codziennego użytkowania pióra, to unikanie mocnego przyciskania stalówki do papieru. Piórem wiecznym pisze się niezwykle łatwo, nie musisz więc męczyć ręki i mocno naciskać na podłoże. Z czasem na pewno zauważysz, że Twój charakter pisma się poprawił. Właściwe ułożenie pióra w ręce to takie, gdy spoczywa ono w kołysce dłoni, a stalówka płynie po papierze bez praktycznie żadnej siły skierowanej w dół. Pisanie piórem uczy pokory i odpowiedzialności, ale korzyści z tego płynące są ogromne. Warto więc zachęcić do pisania piórem innych członków rodziny, szczególnie dzieci w wieku szkolnym. Możesz pokazać najmłodszym, jaką frajdę sprawia używanie tego przyrządu do pisania. W zależności od szybkości pociągnięcia piórem i kierunku kreski, stworzysz na papierze niepowtarzalne ślady różnej szerokości.

Jak dbać o pióro wieczne?

Aby pióro wieczne służyło Ci przez lata, a codzienne pisanie sprawiało przyjemność, musisz o nie odpowiednio dbać. Pióra wieczne to często przedmioty luksusowe, wymagają więc odpowiedniej pielęgnacji. Podstawową kwestią jest ich właściwe przechowywanie. W sklepach z artykułami piśmienniczymi znajdziesz pióra w stylowych opakowaniach. Warto je zachować, aby pióro nie leżało luzem w szufladzie. Wtedy w stalówce może zasychać atrament, a korpus narażony jest na zarysowania. Pióro wieczne należy też od czasu do czasu czyścić wodą z płynem do naczyń, a stalówkę przecierać delikatną ściereczką. To właśnie stalówka jest sercem pióra wiecznego, więc podczas pisania i przechowywania powinieneś na nią szczególnie uważać.

Wyjątkowe pióro wieczne

Jeśli do tej pory nie potrafiłeś przekonać się do pióra wiecznego, bo na przykład kojarzy Ci się tylko z nudnymi lekcjami kaligrafii, warto to zmienić! Nie bez przyczyny to właśnie piórem wiecznym podpisuje się najważniejsze dokumenty. To ekskluzywny przedmiot piśmienniczy, który ma duszę i budzi sentyment wśród wielu jego użytkowników.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel