Twój koszyk jest pusty

Co lepsze dla maturzysty - pióro czy długopis?

2020-02-21
Co lepsze dla maturzysty - pióro czy długopis?

Matura to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Nie bez przyczyny nazywana jest egzaminem dojrzałości. Chcąc podkreślić znaczenie tego wydarzenia, wielu rodziców kupuje przed maturą piśmiennicze prezenty dla swoich pociech. Jedni stawiają na porządne długopisy, inni na ekskluzywne pióra wieczne. Co będzie lepsze dla maturzysty? Podpowiadamy!

Pióro wieczne na maturę

W przypadku gdy dziecko przyzwyczajone jest do długopisu, prezent w postaci pióra lepiej zostawić na później. Z piórem wiecznym trzeba się oswoić, pisze się nim o wiele delikatniej niż zwykłym długopisem. Na egzaminie nie warto dokładać maturzyście stresu związanego z nowym przyrządem piśmienniczym. Jednak jeśli Twoje dziecko pisało wcześniej piórem wiecznym, nie ma żadnych przeszkód, aby zabrało je również na maturę. Należy tylko pamiętać o czarnym tuszu i odpowiednich jego zapasach. Podczas egzaminu lepiej sprawdzą się naboje niż tłoczek. Nastolatek uzupełni atrament w piórze bardzo szybko, nie ryzykując kleksa na arkuszu maturalnym. Jeden zapasowy nabój oczywiście nie wystarczy, warto mieć w pogotowiu co najmniej kilka - szczególnie na egzaminach, podczas których wymagane są długie wypracowania.

Zalety pióra wiecznego

Rodzice i nauczyciele z reguły lubią pióra wieczne dlatego, że dzięki nim dziecko pisze staranniej. Pióro uczy pokory i odpowiedzialności, więc tworzone nim zapiski nie są zwykłymi bazgrołami. Poza tym piórem pisze się niezwykle łatwo. Właściwe ułożenie w dłoni i unikanie mocnego przyciskania stalówki do papieru gwarantuje płynny ruch po papierze. Kupując maturzyście pióro przed egzaminem dojrzałości, warto podejrzeć, jakiego używa obecnie. Tylko podobny kształt korpusu i stalówki zapewni mu wygodę na maturze i brak dodatkowego stresu związanego ze zmianą naboju.

Długopis na maturę

Mimo popularności piór, długopisy wciąż mają swoich zwolenników. Wielu z nich uważa, że pióro to kłopot, a gdy skończy się atrament, lepiej po prostu sięgnąć po kolejny długopis niż zmieniać naboje. Jeśli Twoje dziecko jest przyzwyczajone do długopisu, nie warto zmieniać tego nawyku tuż przed maturą. W końcu tego dnia liczy się głównie jego komfort. Wybierając się na egzamin, nie należy jednak zapomnieć o kilku zapasowych długopisach. W tym przypadku również wymagany jest czarny tusz.

Pióro wieczne na prezent dla maturzysty

Pióro wieczne dla maturzysty to świetny prezent na zakończenie stresującego maratonu maturalnego. Gdy Twoje dziecko kończy kolejny etap edukacji, warto wręczyć mu wyjątkową pamiątkę tego wydarzenia. W naszym sklepie internetowym znajdziesz piękne pióra w eleganckich opakowaniach. Możesz umieścić na nich grawer z dedykacją. Z takim piórem dziecko ruszy dalej w świat, na studia oraz do pierwszej pracy.

Pióro wieczne na prezent dla wychowawców

Kończąc szkołę średnią, maturzyści żegnają się nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale również z nauczycielami i wychowawcami. Pióro wieczne to jeden z najpopularniejszych upominków wręczanych na zakończenie roku szkolnego. Jest eleganckie, stylowe i ekskluzywne. Poza tym artykuły piśmiennicze to narzędzia codziennej pracy nauczyciela. Pióra wieczne od najlepszych producentów (między innymi Pierre Cardin, Parker, Waterman) znajdziesz na alepioro.pl. Spersonalizowana dedykacja od klasy będzie dodatkowo niezwykłą pamiątką dla nauczyciela.

Pióro czy długopis?

To, jaki przyrząd do pisania zabierze nastolatek na maturę, powinno być jego wyborem. Jednak do pisania piórem wiecznym warto zachęcać dzieci już od najmłodszych lat. Piórem pisze się ładniej, łatwiej i dłużej. Właściwe użytkowanie pióra pozwala cieszyć się nim przez lata, podczas gdy długopisy bardzo szybko się zużywają i bez sentymentu lądują w koszu. Pióro to również sprawdzony prezent zarówno dla dziecka, jak i dorosłego.

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel